Metoda „3×3”
„3 krótkie interwencje manualne, w 3 głównych strukturach narządu ruchu – mięśniach, więzadłach i kościach, w 3 specjalnych miejscach tych struktur, które odpowiedzialne są za występowanie symptomów danej choroby, wykonane w ściśle określonej kolejności i w ściśle określonym czasie”– Złota Reguła „3×3” Grzegorza Jabłońskiego
Zastosowanie tej reguły to kwintesencja tego, czego kręgarz Metody „3X3” musi się nauczyć, żeby wiedzieć jak znaleźć i połączyć ze sobą w logiczną, analogiczną i syntetyczną całość wszystkie objawy chorobowe w organizmie człowieka pojawiające się we wszystkich jego strukturach, żeby następnie w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie zastosować specjalne, odpowiednie do przypadku chorobowego techniki kręgarskie, które naprawdę skutecznie i sprawnie będą w stanie pomóc choremu. Metoda ta pozwala na natychmiastowe usunięcie zarówno różnych ostrych i przewlekłych stanów bólowych wskutek np. przepukliny jądra miażdżystego („wypadniętego dysku”) lub rwy kulszowej, jak również na szybkie korygowanie wielu wad postawy w ciągu zaledwie od 1 do 3 wizyt.
Kurs Nowoczesne Kręgarstwo Metoda „3X3” oparty jest na mojej wiedzy i osobistych doświadczeniach terapeutycznych zebranych przeze mnie podczas 30-letniej praktyki kręgarskiej i 20-letniej praktyki jako wykładowca szkoleń i kursów. Dlatego jest bardzo konkretny. Dotyczy on innych zależności funkcjonalno-anatomicznych ludzkiego ciała niż powszechnie popularyzowane w systemie edukacji szkolnej oraz sposobów ich wykorzystania w pracy Kręgarza. Nie ma tutaj jakichś „czarów-marów”, które nie wiadomo jak i czy działają, tylko są zaplanowane i zastosowane odpowiednio do procesu chorobowego procedury manualne. Ich zastosowanie w odpowiedniej strukturze ciała ludzkiego, w odpowiednim miejscu tej struktury, przy zachowaniu odpowiednich warunków wykonania technik kręgarskich, przynosi bardzo często natychmiastowe efekty terapeutyczne w jednym tylko zabiegu.


Metoda „3X3” jest kompletnym sposobem przywracania równowagi fizjologicznej w całym organizmie człowieka obrazującym się w jego narządzie ruchu. Nie jest metodą, która dotyczy tylko jakiejś jego części lub pojedynczej struktury, jak to ma miejsce w wielu innych metodach. Oznacza to, że nauczane treści obejmują, całościowe podejście do wszystkich struktur ludzkiego ciała, bez podziału na odrębne metody i częściową wiedzę. Podział kompetencji na kręgarzy, chiropraktyków, osteopatów, fizjoterapeutów, rehabilitantów, jako osobnych zawodów, nie powinien mieć miejsca w sztuce korygowania zaburzeń narządu ruchu. Ten podział i ograniczenia wiedzy z niego wynikające nie służą poprawnemu i skutecznemu usuwaniu patologii chorobowych.
Metoda „3×3” pozwala na wykonywanie wielu „cudów uzdrawiania”, niejednokrotnie nawet w bardzo, wydawałoby się, „beznadziejnych przypadkach chorobowych” kręgosłupa i tzw. odkręgosłupowych, czyli w całym narządzie ruchu przynosząc zdrowie choremu i wspaniałą satysfakcję terapeucie, gdyż jest ona tak skuteczna. To dzięki opracowaniu i zastosowaniu praktycznym tej metody zyskałem miano „Kręgarza od beznadziejnych przypadków„. Oczywiście, nie były one „beznadziejne”, skoro można było je uzdrowić.
Działania Kręgarza Metody „3×3” są bardzo krótkie i natychmiastowo efektywne dlatego, że każdy przypadek chorobowy jest całkowicie indywidualnym procesem zmian chorobowych, którego dokładne i prawidłowe rozpoznanie prowadzi do cudownych efektów. Wszelkie badania obrazowe RTG, CT, MRI itp. to tylko 50% diagnozy, a pozostałe 50% to umiejętności palpacyjne i prawidłowa wiedza anatomiczno-fizjologiczna. Kręgarz znający tą metodę wie, że nie ma jednakowych schematów zaburzeń funkcjonalno-strukturalnych ludzkiego organizmu, że mogą być one do siebie podobne, ale identyfikują inny stan faktyczny. Dla niego najważniejszą informacją jest jakościowy, ilościowy i topograficzny przebieg dolegliwości chorego w interwałach czasowych maksimów i minimów wszystkich objawów w tym najważniejszego z objawów – bólu, jako rzeczywistego obrazu zmian patologii funkcjonalnych i strukturalnych. Wie jakie zmiany chorobowe są usuwalne i w jaki sposób. Wie co i jak ma zbadać oraz umie zaplanować swoje działanie tak, żeby osiągnąć przewidziany pozytywny efekt terapeutyczny. Wie również, kiedy interwencje terapeutyczne przekraczają jego kompetencje.
W mojej metodzie nie ma miejsca na wdrażanie nietrafionych procedur terapeutycznych oraz prowadzenie długich terapii poprzez wykonywanie na chorym, wszystkich sobie znanych technik, z nadzieją, że któraś z nich będzie skuteczna.